Polyester fabric linen look stripes melange, mustard-coloured Item nr.: 212.194-5010
Care
All details at a glance
| Material: | 100% polyester |
| Width: | 150 cm |
| Weight: | 170 g/m² |
| Size of Motif: | 1,5 cm |
| Color: | mustard yellow |
| Grip: | smooth handle, matte grip |
| Manufacturing: | woven |
| Finishing: | yarn dyed |
| Item nr.: | 212.194-5010 |