Polyester fabric linen look stripes melange, grey Item nr.: 212.194-5002
Care
All details at a glance
| Material: | 100% polyester |
| Width: | 150 cm |
| Weight: | 170 g/m² |
| Size of Motif: | 1,5 cm |
| Color: | gray |
| Grip: | smooth handle, matte grip |
| Manufacturing: | woven |
| Finishing: | yarn dyed |
| Item nr.: | 212.194-5002 |