Cotton cretonne football motif Item nr.: 440.211-5490
Care
All details at a glance
| Material: | 100% Cotton |
| Width: | 138 cm |
| Weight: | 130 g/m² |
| Size of Motif: | ca. 8,2 cm |
| Color: | black, white |
| Surface: | matt, smooth |
| Grip: | smooth handle |
| Manufacturing: | woven |
| Finishing: | printed |
| Characteristics: | light, durable |
| Item nr.: | 440.211-5490 |