Coated decorative fabric Ottoman Flower Tendrils, off white Item nr.: TE215001E
Care
All details at a glance
| Material: | 60% Baumwolle, 20% Polyester, 20% Acryl |
| Width: | 140 cm |
| Weight: | 210 g/m² |
| Rapport (wxh): | 33 x 64 cm |
| Color: | off-white |
| Surface: | matt, textured, water-repellent |
| Grip: | firm grip |
| Manufacturing: | woven |
| Finishing: | printed, coated |
| Characteristics: | light, durable, easy-care |
| Item nr.: | TE215001E |